Hair World

Saçınıza en uygun modeli, şekli, gereken işlemleri görebilecek ve yapabilicek profesyonellikte sizlere kuaförlük hizmeti vermekteyiz. Levent Akan yönetiminde 10 yıldan fazla süredir Hair World ‘ün kapıları sizlere daha iyi hizmet verebilmek için açıktır.

(0224) 246 28 28 info@hairworldtr.com İhsaniye Mahallesi, Çilek Sk. Alp Residence 20/A, 16130 Nilüfer/Bursa

Bizi Instagramdan takip etmeyi unutmayın!

Blog

Argan Yağının Saça Faydaları

Argan Yağının Saça Faydaları

Son yılların gözdesi ve sıklıkla duyduğumuz argan yağı, içeriğindeki zengin vitaminler, yağ asitleri ve antioksidanlar ile faydası en fazla olan doğal yağlar arasında gelmektedir. Fas’ta yetişen ve sarı altın yağı olarak da isimlendirilen argan yağının saça faydaları nelerdir,  argan yağı saçı gürleştirir mi, argan yağı saç uzatırmı, argan yağı saç çıkarır mı gibi sorularınıza makalemizde yanıt bulacaksınız.

Fas’tan gelen mucize olarak ifade edilen argan yağının saça faydalarını okudukça elinizin altında mutlaka bulundurmanız gerektiğini göreceksiniz.

  • İçeriğinde barındırdığı doğal omega yağları sayesinde, saçları kökten uca doğru nemlendirir, besler ve saçınızın doğal olarak beslenmesini sağlar.
  • Saça parlaklık kazandırır ve saha sağlıklı görünmesine etki eder.
  • Isıl işlemlerden zarar görmüş saçların onarılmasında faydalıdır.
  • Düzenli olarak kullanıldığında, saça esneklik kazandırır ve en önemlisi koparak dökülmeleri azaltır.
  • Saç köklerini besler, saç derisinin nemini kazanmasını sağlar.
  • Suyu alınmış, nemli saçlara uygulandığında kolay taranmasını ve şekil almasını sağlar.
  • Saç derisini beslediği için saçın kepeklenmesini önler.
  • Saçın daha hacimli görünmesini sağlar.
  • Antioksidan özelliği sayesinde, yoğun kimyasal işlemler, ısıl işlemler ve güneşten zarar görmüş saçlar için, saç derisinin, saç tellerinin bakımında faydalı doğan yağların başında gelir.

Argan Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Argan yağı ile düzenli olarak haftada 1 kez olmak üzere bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Saçınızın yoğunluğuna göre gerekli miktarda argan yağını öncelikle saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Ardından saç tellerinize sürün. Streç film ya da ılık bir havlu ile sardığınız saçlarınızda argan yağını ortalama 1 saat kadar bekletin. Ardından çok sıcak olmayan su ile saç tipinize uygun şampuan ile yıkayarak güzelce durulayın.

Ayrıca argan yağını, yıkama sonrasında nemli saçınıza da düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

WhatsApp chat