Hair World

Saçınıza en uygun modeli, şekli, gereken işlemleri görebilecek ve yapabilicek profesyonellikte sizlere kuaförlük hizmeti vermekteyiz. Levent Akan yönetiminde 10 yıldan fazla süredir Hair World ‘ün kapıları sizlere daha iyi hizmet verebilmek için açıktır.

(0224) 246 28 28 info@hairworldtr.com İhsaniye Mahallesi, Çilek Sk. Alp Residence 20/A, 16130 Nilüfer/Bursa

Bizi Instagramdan takip etmeyi unutmayın!

Blog

Keratin Bakımı Nedir  Nasıl Yapılır

Keratin Bakımı Nedir  Nasıl Yapılır

Son zamanlarda sık duyduğumuz konulardan biridir keratin bakımı nedir nasıl yapılır. Öncelikle keratin nedir kısaca bundan bahsedelim. Keratin, tırnak, diş ve saç yapımızda bulunan bir protein çeşididir. Saçın temel maddesi olan keratin, saçlarımızın sağlıklı, dayanıklı ve parlak olmasını sağlar. Saça uygulanan kimyasal işlemler, fön, maşa ve düzleştirme gibi ısıl işlemler keratin dokusunun yıpranmasına neden olur. Kısaca şöyle ifade edebiliriz. Saçımızın parlaklığı ve sağlığı, saçımızdaki keratin ile doğru orantılıdır. Bu nedenle yıpranmış, nemini yitirmiş, parlaklığını kaybetmiş sağlıksız saçların dönem dönem keratin yüklemesi ile canlandırılması gerekir.

Peki keratin bakımı nedir nasıl yapılır bunun detaylarını paylaşalım hemen.

Keratin Bakımı Nedir

Profesyonel kişiler tarafından, saç için uygun kimyasal maddeler içeren bakım ürünlerinin saça uygulanması ile keratin yüklenmesi işlemine keratin bakımı denir.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır

Keratin bakımında en önemli nokta, uygulayan kişilerin profesyonel olması ve kullanılacak ürünlerin silikon içermeyen güvenilir markalar olmasıdır. Keratin bakımı saçınızın özel bir şampuanla yıkanması ile başlamaktadır. Bu özel şampuan ne işe yarar derseniz, saç tellerinde bulunan pulların açılmasını sağlar. Bu şampuan kısa bir süre saçta bekletildikten sonra yıkanır. Ardından keratin maddesi, pullardaki boşlukları doldurması için saça uygulanır. Yavaş yavaş ve dikkatlice uygulandıktan sonra 15-29 dakika kadar saçta bekletilir. Sonrasında keratinin sabitlenmesi için saça çok yüksek olmayan ısı ile fön çekilir. Keratin bakımı sonrasında saçınız için uygun olan ve özellikle kuaförünüzün önerdiği şampuan, saç serumu ve saç maskesini kullanırsanız sonuçtan maksimum oranda memnun kalacağınızdan eminiz.

Keratin Bakımı Faydaları

  • Saç tellerinin ışığı daha iyi yansıtması nedeni ile saça parlaklık verir.
  • Kabaran, karışan, kolay şekil almayan saçların düzleşmesini ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasını sağlar.
  • En az 3-4 ay kalıcılığı vardır.
  • Keratin bakımı fön çekilmiş gibi saçlara sahip olmanızı sağladığı için fön sıkıntısından sizi kurtarır.
  • Saçların daha sağlıklı ve yumuşak olmasını sağlar.

Keratin Bakımı Zararları

Faydalı olan bir uygulamanın doğru kişiler ve yöntemler ile uygulanmaması durumunda olumsuzluklarla da karşılaşılabilir.

  • Öncelikle belirtmek gerekir ki keratin bakımı kıvırcık saçların düzleştirilmesi işlemi değildir. Bu nedenle bu amaçla yapılamaz.
  • Sık tekrarlanması saça fayda yerine zarar verir.
  • Ürün tercihinde profeyonel ve sağlığa zararlı olmayan tercihler yapılmalıdır.
  • Profeyonel bir kuaförde uygulanması gerektiği unutulmamalıdır.

 

WhatsApp chat