Hair World

Saçınıza en uygun modeli, şekli, gereken işlemleri görebilecek ve yapabilicek profesyonellikte sizlere kuaförlük hizmeti vermekteyiz. Levent Akan yönetiminde 10 yıldan fazla süredir Hair World ‘ün kapıları sizlere daha iyi hizmet verebilmek için açıktır.

(0224) 246 28 28 info@hairworldtr.com İhsaniye Mahallesi, Çilek Sk. Alp Residence 20/A, 16130 Nilüfer/Bursa

Bizi Instagramdan takip etmeyi unutmayın!

Blog

Dalgalı Saç Kesim Modelleri

Dalgalı Saç Kesim Modelleri

Kadınların, saç kesim modellerindeki tarzını belirleme konusunda tam anlamıyla özgür olduğu sözlenemez. Saç türünün, kullanabilecek saç kesim modellerinin belirlenmesinde çok önemli olduğundan bahsetmeye gerek yok.  Eğer dümdüz saçlara sahipseniz dalgalı saç için kesim modelleri arasından seçim yapmak çok kullanışlı bir tercih olmayacaktır. Muhtemelen dalgalı saç modelleri için kullanılan maşanın etkisi çok uzun süreli olmayacak ve dalgalı saç modellerinden tam anlamıyla faydalanacağız süre çok kısıtlı olacaktır.

Saç modelleri kesim tercihinde dikkate almanız gereken tek husus sadece saç türü değil! Çok beğendiğiniz bir saç modeli için alın açıklığından yüz yapısına, kafa şeklinden boyun uzunluğuna, inceliğine varıncaya kadar tercih özgürlüğünüzü kısıtlayan kolay kolay değiştiremeyeceğiniz birçok fiziksel özelliğe sahip olabilirsiniz.

Dalgalı Saç Kesim Modelleri

Tüm bu kriterler düşünüldüğünde sınırsız sayıda saç modeli arasından kişilerin kendisine en uygun modelleri seçmesi çok da kolay değil. O nedenledir ki kadınları genellikle aynı ya da benzer saç kesim modelleriyle görürüz. Her kadın için kendisine en yakışacak, kullanışlı modeller aslında sınırlıdır. Ancak kuaförler tam olarak da bu durumlar için varlar. Çünkü kadınlar için en kullanışlı saç kesim modelleri arasında farklılık yaratmak, heyecan katmak için onların makas tutan maharetli ellerine ve mesleki yaratıcılıklarına ihtiyaç var.

Saç kesim modelleri konusunda özgür gibi görünen aslında birçok belirleyici faktör ile boğuşan kadınlar arasında belki de en şanslı olanlar dalgalı saçlara sahip olanlar… Kıvırcık saçlara ya da düz saçlara sahip olan kadınlara göre sahip oldukları saç kesim modeli seçenekleri daha fazladır. Daha da önemlisi dalgalı saçları olanlar kısa süreli kullanımlar için düz saçlara veya kıvırcık saçlara kavuşmaları çok da zor değildir.

Peki dalgalı saçları olanlar için hangi saç kesim modelleri daha uygun? Bu sorunun cevabı her yıl içerisinde bulunduğumuz modaya göre farklılık gösteriyor. Dalgalı saç kesim modelleri 2017 yılında geçtiğimiz yıllara göre çok büyük farklılık göstermedi.

Dalgalı saçlar için en iyi 10 kesim modeli

İşte dalgalı saçlarda uygulanabilecek en güzel ve kullanışlı saç kesim modelleri;

Kısa saç kesim modeli: Omuz hizasına kadar olan kısa saç kesimleri dalgalı saçları olan kadınlar için öncelikli bir tercih olarak değerlendirilebilir.

Pixie saç kesim modeli: Pixie saç kesim modelinde belki de en fazla farklılık yaratabilecek saç türü dalgalı saçlardır. Kısayken bile hareketli görünen saçlar, tasarım konusunda kuaförleri en az yoracak türden bir kesim modelidir.

Uzun saç kesim modeli: Saçlar, uzadıkça dalgalar daha belirgin hale geleceği için uzun saç kesim modellerinde çok fazla tarz seçeneğine sahip olacaksınız.

Kahküllü saç kesim: Saçlardaki küçük dalgalar kahküllü kesimler için hiçbir engel teşkil etmeyecektir. Kadınlar arasında sıklıkla tercih edilir.

Katlı saç kesimi: Dalgalı saçlara küçük katlar ile hareketlilik katarak özellikle omuz hizası veya daha yukarıdaki saç boyları için ideal, kullanışlı saç modelleri tasarlanabilir.

Kısa Bob modeli: Küt kesim bir saç modeli olan Bon kesimler dalgalı saçlar için de uygulanabilir. Kısa Bob modeli saçlardaki dalgayı daha ön plana çıkarabilir.

Asimetrik saç kesimi: Birçok saç türüne uygun olan asimetrik saç kesimleri dalgalı saçlarda uygulandığında çok daha fazla kullanım rahatlığı sağlayacaktır.

Shag saç kesimi: Dolgun ve hareketli saçlar için kullanılan bu saç kesim modeli, dalgalı saçlarda çok daha başarılı sonuçlar veriyor.  Her boy için dalgalı saçlara ayrı bir hava katacaktır.

Lob stili saç kesimi: Dalgalı saçlar için omuz hizasında ya da biraz daha uzun kullanım istiyorsanız, küt saç modeli olan lob stili tam size göre…

Yandan saç kesim modelleri: Dalgalı saçlarda sağ ya da sol tarafı kısa bırakarak, uzun kalan kısmınızdaki dalgalar ile karşınızdaki herkesi etkileme ve dikkat çekici bir kadın olma şansınız çok yüksek…

WhatsApp chat